Jaki stół rehabilitacyjny wybrać na początek?
Musi być niezwykle komfortowy i funkcjonalny. Powinien także wspierać pracę każdego terapeuty, masażysty czy fizjoterapeuty. Wiesz o jakim sprzęcie mowa? Stół rehabilitacyjny, bez którego ciężko rozpocząć swoją przygodę w zawodzie. Sprawdź jakie modele wybrać na początek.
STÓŁ REHABILITACYJNY – PODSTAWOWY SPRZĘT MASAŻYSTY
Stół do masażu należy dobrać przede wszystkim do potrzeb pacjenta i specjalisty, przeprowadzającego zabiegi. Aby terapia przynosiła konkretne efekty, musi być bezpieczny w użytkowaniu i wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. W zależności od trybu pracy można zdecydować się na stół rehabilitacyjny składany lub stacjonarny. Przenośne łóżko do masażu sprawdzi się mobilnym masażystom, ponieważ jest to sprzęt całkiem lekki i łatwy w transporcie. Z kolei stół elektryczny nadaje się doskonale do gabinetu czy dużych przestrzeni medycznych, dzięki temu, że jest bardzo stabilny i wyposażony w dodatkowe funkcje. Bez względu na to, na jaki model się zdecydujesz, zwróć uwagę na jego parametry: wagę, długość i szerokość blatu, rodzaj pianki i konstrukcji oraz zakres regulacji.
STÓŁ REHABILITACYJNY SKŁADANY
Jeśli pracujesz mobilnie, w terenie na świeżym powietrzu, stale jesteś w ruchu i przemieszczasz się z miejsca na miejsce, postaw na ultralekki, przenośny stół do masażu. Możesz z nim podróżować i wykonywać masaże gdziekolwiek zechcesz.
- LUNA LIGHT
- AERO
- PANDA
To wyjątkowy aluminiowy stół rehabilitacyjny składany, który bez wyposażenia waży jedynie 10 kg. Jego unikalna konstrukcja jest pozbawiona elementów drewnianych, co zapewnia bezgłośną pracę. Nogi w kształcie litery U oraz linki powlekane o podwyższonej wytrzymałości gwarantują wysoką stabilność. Na komfort pacjenta podczas zabiegu wpływa także bardzo miękka, wygodna pianka o grubości 5 cm.
Ten stół do masażu jest bezkonkurencyjnym bestsellerem wśród polskich kadr narodowych. Nic dziwnego, ponieważ można go zabrać wszędzie, nawet w podróż samolotem. To zasługa niezwykle lekkiej konstrukcji oraz kompaktowych wymiarów, co przekłada się na 10 kg wagi. Szybka regulacja wysokości Fast lock oraz okrągłe profile aluminiowe nóg wspierają dodatkowo ergonomię pracy masażysty.
Można powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej klasycznych i uniwersalnych modeli, który sprawdzi się zarówno w transporcie, jak i w gabinecie stacjonarnym. Występuje w dwóch wersjach: aluminiowej i drewnianej. Pierwsza opcja z pewnością bardziej przypadnie do gustu mobilnym terapeutom, ponieważ konstrukcja nóg będzie bardziej trwała i odporna na uszkodzenia, z kolei druga pobije serca wielbicieli naturalnej estetyki, gdyż wyróżnia się niepowtarzalnym designem i wyjątkowym pięknem drewna. Komfortowa 5 cm pianka, estetyczne zaokrąglone naroża blatu i wytrzymała tapicerka, wpływają na wysoki komfort użytkowania.
STÓŁ REHABILITACYJNY STACJONARNY
Jeśli stawiasz na pracę w gabinecie, zależy Ci na doskonałej funkcjonalności łóżka do masażu, a przy tym chcesz, by był to sprzęt profesjonalny i na długie lata, wybierz stół rehabilitacyjny elektryczny.
- AGILA 4
- EVERO X7
Ten model z pewnością wyróżnia się nowoczesną konstrukcją oraz opływowym kształtem. Doskonale nadaje się do gabinetów fizjoterapii i salonów masażu, zwłaszcza gdy dopiero rozpoczynasz pracę w zawodzie. Zaawansowana regulacja wysokości, zagłówka i podłokietników pozwala na odpowiednie dopasowanie blatu do pacjenta. Tapicerka jest wykonana z przyjemnego, miękkiego materiału, odpornego na zabrudzenia. Stół został wyposażony również w wieszak na podkład w rolce i gumowe kółka, umożliwiające przemieszczanie.
To stół rehabilitacyjny z 7 segmentowym blatem. Wyróżnia się przede wszystkim zaawansowaną regulacją, która pozwala na pozycjonowanie blatu w różnych konfiguracjach. Oprócz tego charakteryzuje się także niezwykle stabilną konstrukcją i gęstą, wielowarstwową pianką. Warto zwrócić uwagę na wygodny system jezdny z 4 skrętnymi kółkami oraz dołączoną do zestawu wyprofilowaną poduszkę ERGO. Model Evero zdecydowanie jest jednym z najbardziej multifunkcjonalnych, profesjonalnych łóżek do masażu.
Podmiot prowadzący reklamę: Habys sp. z o.o.
ZASTOSOWANIE: Składane stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.