Gabinet masażysty czy fizjoterapeuty powinien być miejscem, w którym zarówno on, jak i jego pacjenci będą czuć się bezpiecznie i swobodnie. Zorganizowanie dobrej przestrzeni to pierwszy krok do sukcesu – zacznij od lokalizacji, wyboru odpowiedniego metrażu i właściwej aranżacji wnętrza. Kolejnym jest dobór mebli i sprzętów, które wpłyną na to, by praca była ergonomiczna i komfortowa. Co zatem musi się znaleźć w gabinecie masażu i fizjoterapii? STÓŁ DO MASAŻU, CZYLI PODSTAWOWY SPRZĘT W GABINECIE Wygodny, dostosowany do potrzeb pacjenta stacjonarny lub składany stół do masażu jest elementem wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w Twoim miejscu pracy.
Lato tuż za rogiem, a to oznacza tylko jedno… przygotowanie naszego ciała po zimowym lenistwie. Zbliża się okres krótkich spodenek i zwiewnych sukienek. I tu często pojawia się problem, który doskwiera zwłaszcza Paniom – niechciany cellulit. Z pewnością niejednej kobiecie spędzał on sen z powiek i w głowie pojawiało się pytanie: jak się go pozbyć? Dieta i intensywne ćwiczenia to kroki, które podejmowane są najczęściej jako pierwsze. Ale coraz bardziej popularny staje się także masaż antycellulitowy, który przynosi naprawdę dobre i szybkie efekty. Masażyści w swojej ofercie mają różnorodne formy tego zabiegu, a dodatkowo stosują akcesoria i kosmetyki wspomagające jego działanie. Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja dla wszystkich, szukających połączenia „przyjemnego z pożytecznym”.
Nie od dziś wiadomo, że uczucie ciepła jest bardzo przyjemne, odprężające i wyciszające. Dlaczego zatem nie połączyć tego doznania z terapią czy masażem, tak by jeszcze bardziej wzmocnić efekt wykonywanego zabiegu? Coraz więcej masażystów i fizjoterapeutów decyduje się na stół do masażu z podgrzewanym blatem, by maksymalnie zatroszczyć się o komfort swojego pacjenta. To rozwiązanie, które pomoże nie tylko zadbać o relaksujący klimat, ale przełoży się również na dobroczynne działanie dla całego organizmu. TERAPIA CIEPŁEM – CZY STÓŁ DO MASAŻU BĘDZIE POMOCNY?
W elektroterapii, czyli terapii prądem, zdecydowanie najpopularniejszymi metodami są TENS oraz EMS. Korzystają z nich nie tylko specjaliści i fizjoterapeuci, lecz także pacjenci, którzy borykają się z różnymi bólowymi dolegliwościami. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych sprzętów, których działanie oparte jest właśnie na elektrostymulacji. Istnieją jednak pewne różnice w ich trybie pracy. Nic dziwnego zatem, że możemy być zdezorientowani i nie wiemy, na jaki rodzaj – EMS czy TENS – się zdecydować. Dlatego przed wyborem, warto dowiedzieć się wszelkich szczegółów na ten temat, aby możliwe było osiągnięcie pożądanych przez nas efektów. CZYM JEST ELEKTROSTYMULACJA?
Czerwone Ferrari, ekologiczna Tesla lub najnowszy suv Audi to marzenie niejednego Pana Kowalskiego i niejednej Pani Kowalskiej. W branży fizjoterapii i masażu takim superwozem i obiektem pożądania jest stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją blatu. Dlaczego? Oto kilka korzyści, płynących z pracy z takim sprzętem. ERGONOMIA PRACY, CZYLI TERAPEUTO ZADBAJ O SIEBIE Nie od dziś wiadomo, że dobry terapeuta to przede wszystkim zdrowy terapeuta i choć to hasło może brzmieć banalnie, to jest w nim sporo racji. Na początku swojej drogi zawodowej masażyści czy fizjoterapeuci często korzystają ze stołów, które niekoniecznie dostosowane są do ich indywidualnych potrzeb. Wiadomo, pracuje się na tym, co się ma, na sprzęcie, który zapewnia pracodawca, na odkupionym używanym stole czy najtańszym na rynku składaku. Nie zawsze jest to ergonomiczny sprzęt, który „współpracuje” z terapeutą, dbając o jego zdrowie i komfort pracy.