Olejki eteryczne i najlepsze jesienno-zimowe zapachy
Z dobrodziejstw aromaterapii korzysta coraz więcej osób. Nic dziwnego, każdy z nas uwielbia takie wspaniałe połączenia, czyli cudownego, często zmysłowego zapachu z dobroczynnym działaniem składników aktywnych zawartych w olejkach eterycznych. Dodatkowo to również świetny sposób na urozmaicenie zabiegów w gabinetach masażu i fizjoterapii, w salonach kosmetycznych i SPA. Aromaterapia pomaga stworzyć wyjątkową atmosferę, dzięki której pacjent jeszcze bardziej się odpręża i relaksuje. Zbliżający się sezon jesienno-zimowy to dobry moment, by z niej skorzystać i poznać jej niezwykłą moc. To także czas na eksperymenty z zapachem, a nic tak nie sprzyja jesiennej aurze, jak nieoczywiste, korzenne i zmysłowe aromaty.
OLEJKI ETERYCZNE I ZAPACHY JESIENI
Zapewne każdy z nas ma swoje ulubione zapachy, które w dany sposób oddziałują i wywołują różne reakcje. Dlatego też wybór odpowiedniego olejku eterycznego może mieć wpływ na uczucia naszego pacjenta oraz stopień odprężenia podczas przeprowadzanego masażu. W zależności od potrzeb indywidualnych możemy wybrać olejki eteryczne, które uspokajają wewnętrznie i dają poczucie błogiego spokoju lub wręcz przeciwnie, dodają energii i siły do działania. Nie da się ukryć, że jesienną porą klienci częściej decydują się na relaksujące, rozgrzewające i wyciszające zabiegi, które rozluźniają całe ciało. Dlatego w tym szczególnym okresie możesz postawić na olejki eteryczne o zapachach takich, jak:
- Olejek eteryczny świerkowy – tworzy relaksującą atmosferę, przynosi harmonię i równowagę. Jest powszechnie stosowany w okresowych spadkach energii. Choć zapach może wydawać się oczywisty, ma w sobie niesamowitą głębię. Poza chłodnym, drzewno-zielnym, leśnym aromatem, czuć także balsamiczne nuty, często spotykane w przyrodzie. Ten olejek eteryczny stosowany w trakcie masażu daje ulgę zmęczonym, napiętym mięśniom. Zmniejsza także widoczność cellulitu i wspaniale oczyszcza skórę.
- Olejek eteryczny cynamonowy – działa przeciwzapalnie, ma właściwości rozgrzewające i pobudzające krążenie. Oprócz tego jest jednym z najsilniejszych antyseptyków, poprawia koncentrację oraz zwiększa aktywność mózgu. Olejek ma jeszcze jedno ważne zastosowanie, o którym nie wszyscy wiedzą – zwiększa nasze libido. Jego zapach jest intensywny: odnajdziemy w nim nuty korzenne, pieprzowe i drzewne.
- Olejek eteryczny goździkowy – ma szerokie zastosowanie i wykazuje działanie znieczulające i rozgrzewające: łagodzi bóle reumatyczne i mięśniowe, szczególnie w połączeniu z delikatnym masażem. Pobudza i energetyzuje, a dodatkowo jest naturalnym źródłem przeciwutleniaczy. Olejek znany jest ze swojego złożonego, korzennego zapachu – lekko pikantnego z nutą słodyczy.
- Olejek eteryczny paczuli – podnosi na duchu, odpręża i rozjaśnia umysł, przynosi także ulgę w bezsenności. Oprócz tego wygładza i poprawia koloryt cery dojrzałej. Działa również korzystnie w zmianach trądzikowych oraz w walce z cellulitem. Mocny, ziemisty, korzenny bukiet zapachowy zawdzięcza mieszance związków eterycznych o działaniu uspokajającym, antydepresyjnym i przeciwzapalnym.
- Olejek eteryczny Zapach Świąt – zawiera mieszankę olejków eterycznych takich, jak: pomarańcza, sosna, goździki oraz cynamon. Jest to zatem wyjątkowe połączenie, które sprawdzi się w okresie zimowym, a zwłaszcza Świąt Bożego Narodzenia. Wpływa ono niezwykle pozytywnie na ciało i psychikę, relaksuje, rozgrzewa i działa bakteriobójczo. Wydobywający się aromat jest zmysłowy i upajający, stworzony przez samą naturę.
Olejki eteryczne nie tylko mają piękne zapachy, przede wszystkim z ich pomocą można zadbać o aspekty zdrowotne. Stosowane są na wiele sposobów: miejscowo na skórę, w inhalacjach, relaksujących kąpielach czy delikatnych masażach. Pamiętajmy, by przed zakupem sprawdzić ich skład – najlepiej by był w pełni naturalny, bez zbędnych dodatków.
Jesień może być piękna i aromatyczna. Niech zawita także w Twoim gabinecie! Olejki eteryczne pomogą Ci wprowadzić cudowny nastrój, a aromaty unoszące się w powietrzu ukoją zmysły pacjenta.