Stabilny stół do masażu – jaki model wybrać?
W świecie fizjoterapii i masażu istnieją pewne terapie lub metody, które wymagają niezwykle precyzyjnych, mocnych ruchów. Jednym z przykładów jest terapia manualna, która poprawia stan zdrowia pacjenta poprzez odblokowanie stawów. Co więcej, przywraca ruchomość w leczonych obszarach. Aby zabieg był w pełni skuteczny i bezpieczny powinien być przeprowadzony na odpowiednim stole do masażu. Na rynku można znaleźć różnorodne składane łóżka i leżanki, jednak nie wszystkie mają bardzo ważną cechę, jaką jest podwyższona stabilność. Jest ona konieczna, aby wykonywać ten rodzaj terapii. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu, by uzyskać maksymalne efekty?
STÓŁ DO MASAŻU A PODWYŻSZONA STABILNOŚĆ
Na wstępie dobrze zadać sobie pytanie, do jakich zabiegów chcę wykorzystywać stół do masażu. Przy wyborze niezwykle ważny jest aspekt częstotliwości oraz sposobu jego użytkowania. Jeśli zatem jesteś terapeutą manualnym, to najważniejszą cechą Twojego stołu będzie maksymalna stabilność w każdym punkcie blatu. Gdy decydujesz się na składany stół do masażu, zapewni Ci ją wzmocniona konstrukcja stołu w postaci 3 nogi stabilizującej lub specjalny system linek, który zmniejsza podatność na naciski pionowe w środkowej części leżyska. Dzięki temu będziesz mógł sobie pozwolić na niezwykle precyzyjną pracę z ciałem pacjenta.
STABILNY SKŁADANY STÓŁ DO MASAŻU – JAKI WYBRAĆ?
Dobór właściwego stołu do masażu to często klucz do naszego sukcesu. W końcu nie tylko chcemy zadbać o komfort naszego pacjenta, ale także o ergonomię pracy. Jesteś na etapie poszukiwań? Nie wiesz, jaki sprzęt wybrać? Oto kilka propozycji przenośnych i niezwykle stabilnych stołów, które nadają się idealnie dla terapeutów manualnych.
To najbardziej stabilny, aluminiowy stół do masażu. Wszystko dzięki dodatkowej nodze stabilizującej, wysokim listwom poprzecznym, wzmacniającym ramę blatów oraz stopkom antypoślizgowym. Dedykowany jest do terapii manualnych, masaży sportowych, rehabilitacyjnych i leczniczych. Jego jednolita, spawana konstrukcja jest przystosowana do obciążeń dynamicznych aż do 450 kg. Dodatkowo stół wyróżnia komfortowa 5 cm pianka.
To dwusegmentowy stół do masażu o ultralekkiej, aluminiowej konstrukcji i podwyższonej stabilności. W tym przypadku zastosowano specjalny system linek zamiast dodatkowej 3 nogi stabilizującej oraz specjalną podporę, która unieruchamia środkową część blatu. Aero Stabila ma jednocześnie bardzo kompaktowe wymiary i szybką regulację wysokości Fast Lock, dzięki czemu stół jest wygodny w transporcie.
To drewniany, dwusegmentowy stół do masażu, wyposażony w dodatkową nogę stabilizującą oraz listwę poprzeczną zwiększającą stabilność. Ten model docenią masażyści, szukający połączenia podwyższonej wytrzymałości na obciążenia z naturalnym i niepowtarzalnym designem. Konstrukcja została ustabilizowana również przy użyciu stalowych, powlekanych linek z wytrzymałymi łącznikami.
To aluminiowy stół do masażu, który dorównuje swoją stabilnością stołom z trzema parami nóg. To zasługa nowatorskiego systemu konstrukcji X Lock, stelaża z poprzecznym wzmocnieniem oraz powlekanych linek stalowych. Niezwykle uniwersalny dzięki braku podatności leżyska na wszelkie ugięcia na całej powierzchni. Specjalna konstrukcja stelaża daje dobrą dostępność do pacjenta – terapeuta, siedząc na taborecie, z łatwością może wsunąć nogi pod blat stołu z każdej jego strony. To dobra propozycja dla osób, które chcą wykonywać zarówno masaże relaksacyjne, jak i terapie manualne.
Podwyższona stabilność w stole do masażu przyda się nie tylko terapeutom manualnym, ale także specjalistom, którzy na co dzień pracują z osobami o większej wadze czy z zawodowymi sportowcami. Ważnym elementem jest także pianka, z której został wykonany blat stołu, ponieważ wpływa ona znacząco na komfort pacjenta podczas zabiegu. I co najważniejsze – warto pamiętać, by wybierać tylko testowane i dobrej jakości sprzęty, które maksymalnie wspomagają prace masażysty czy fizjoterapeuty.
Podmiot prowadzący reklamę: Habys Sp. z o.o.
ZASTOSOWANIE: Składane stoły rehabilitacyjne umożliwiają fizjoterapeucie prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Stosowane w gabinetach medycznych i lekarskich umożliwiają pacjentom przybranie prawidłowej postawy do przeprowadzenia efektywnego i bezpiecznego zabiegu lub badania. Budowa stołów rehabilitacyjnych pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony, dzięki czemu wszelkiego rodzaju zabiegi przynoszą zamierzony skutek i zapewniają odpowiednie warunki do prowadzenia zabiegu/badania.