Stół rehabilitacyjny – przegląd najlepszych modeli
Jesteś na początku swojej kariery w branży fizjoterapii lub masażu? A może pracujesz od dawna w zawodzie, ale poszukujesz sprawdzonych i najlepszych sprzętów do Twojego gabinetu? W dalszym ciągu nie wiesz, jaki stół do masażu wybrać, by zabieg był w pełni skuteczny, a komfort pacjenta na maksymalnie wysokim poziomie? Kiedy jesteś mobilnym fizjoterapeutą lub masażystą to sprawa jest prosta – w tym przypadku składany stół do masażu będzie doskonałym rozwiązaniem. Można znaleźć wiele modeli, które mają lekką konstrukcję, a przy tym są niezwykle stabilne. Dzięki temu będziesz mógł wykonać pełnowymiarowy masaż, a przy tym bezproblemowo przemieszczać się z miejsca na miejsce. Jeśli jednak decydujesz się na pracę stacjonarną, to najlepszym wyborem będzie stół rehabilitacyjny, który najczęściej jest wyposażony w elektryczną regulację wysokości oraz dodatkowe funkcje, wspomagające Twoją pracę z klientem.
Tak naprawdę stacjonarny stół rehabilitacyjny można wykorzystać do wszelakich terapii manualnych, mięśniowo-powięziowych, zabiegów osteopatycznych, jak i kosmetycznych oraz masaży leczniczych i relaksacyjnych. Co zatem wpływa na tę uniwersalność i wielofunkcjonalność? Przede wszystkim bardzo komfortowe leżysko, które najczęściej jest wykonane z wysokogatunkowej, dobrej jakościowo pianki, trwała i odporna na zabrudzenia tapicerka oraz stabilna konstrukcja o dużej wytrzymałości na obciążenia. Jeśli jesteś zatem na etapie poszukiwań idealnego stacjonarnego stołu do masażu i potrzebujesz dokładnego przeglądu, który pomoże zdecydować jaki model wybrać, przygotowaliśmy dla Ciebie naszą TOP 5.
- STÓŁ REHABILITACYJNY AGILA 2
- STÓŁ REHABILITACYJNY AGILA 4
- STÓŁ REHABILITACYJNY EVERO V4
- STÓŁ REHABILITACYJNY EVERO X7
To 2-segmentowy stół rehabilitacyjny, który został wyposażony w praktyczną ramę sterującą. Jego unikatowa konstrukcja pozwala na komfortowy dostęp do pacjenta przy zachowaniu optymalnej stabilności. Na ergonomię pracy wpływa również możliwość regulacji zagłówka w pozycji góra-dół za pomocą sprężyny gazowej. Dodatkowym atutem jest przede wszystkim jego nowoczesny design, dzięki czemu stół jest również pięknym elementem wyposażenia gabinetu. Można go także z łatwością przemieszczać, dzięki kółkom znajdującym się w podstawie stołu.
Można śmiało stwierdzić, że to „starszy brat” wyżej wymienionej Agili 2, ponieważ jest to stół stacjonarny z 4-segmentowym blatem. Zarówno wytrzymała konstrukcja, regulacja zagłówka oraz wysokości za pomocą ramy sterującej, jak i wygodne leżysko, pozostają bez zmian. Jednak w tym modelu dodano udogodnienie, które zdecydowanie zasługuje na uwagę. Mowa o podłokietnikach z płynną, innowacyjną regulacją. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie dopasowanie pozycji ciała do potrzeb Twojego pacjenta. Warto wspomnieć jeszcze o bardzo istotnej kwestii, a mianowicie o maksymalnym obciążeniu, które w obu przypadkach (Agila 2 oraz Agila 4) wynosi 200 kg. Nic dziwnego zatem, że są to ponadczasowe bestsellery w bardzo atrakcyjnych cenach.
Ten stół rehabilitacyjny z 4-segmentowy blatem został wyposażony w ramę sterującą oraz system jezdny z 4 skrętnymi kółkami. Poza tym wyróżnia go także regulowany zagłówek za pomocą sprężyny gazowej z wycięciem na twarz oraz dołączona do zestawu specjalnie wyprofilowana poduszka ERGO, która idealnie dopasowuje się do twarzy i zapewnia pacjentowi wspaniałą wygodę podczas zabiegu. Stół posiada również 2 praktyczne, uniwersalne uchwyty podblatowe, zatyczkę do otworu na twarz oraz praktyczny wieszak na podkład w rolce. W podstawie zaś znajdują się regulowane i stabilne stopki. Warto dodać, że EVERO V4 to uniwersalny stół rehabilitacyjny, który z jednej strony gwarantuje klientowi bardzo wysoki komfort, a z drugiej zapewnia ergonomię pracy.
To najbardziej rozbudowany, 7-segmentowy stół rehabilitacyjny, który wyróżnia się niespotykaną w wielu modelach wielofunkcyjnością blatu, pozwalającą na jego dowolną konfigurację. To zasługa zaawansowanej regulacji: wysokości, podłokietników, bocznych półek i zagłówka oraz ręcznego sterowania łamaniem środkowej części blatu za pomocą pilota podblatowego. Poszczególne części leżyska wypełnia wysokogatunkowa pianka, odporna na odkształcenia o grubości 4 cm. Można więc śmiało stwierdzić, że stół rehabilitacyjny EVERO X7 to odpowiedź na złożone potrzeby terapeutów manualnych oraz masażystów.
Uwaga! Jeśli jesteś osteopatą lub skupiasz się głównie na wykonywaniu technik manualnych, dobrym wyborem będzie model EVERO X7 w wersji z pianką integralną. Jest ona zdecydowanie twardsza, przez co umożliwia wykonywanie bardziej precyzyjnych ruchów i impulsów podczas zabiegu. Blaty wykonane z wykorzystaniem tego rodzaju pianki są bezszwowe, przyjemne w dotyku i odporne na ścieranie. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz kompromis między komfortem pacjenta, a właściwą twardością leżyska.
Przemyślany zakup jakiegokolwiek stołu do masażu – stacjonarnego bądź składanego – zagwarantuje Ci przyjemność użytkowania, połączoną z doskonałą jakością. Przełoży się to na zadowolenie nie tylko Twoje, ale i klientów. Postaw zatem na sprawdzone i przede wszystkim testowane, bezpieczne modele, które spełnią oczekiwania w każdej kwestii.
Podmiot prowadzący reklamę: Habys Sp. z o.o.
ZASTOSOWANIE: Stoły stacjonarne HABYS Agila umożliwiają fizjoterapeutom prawidłowe, bezpieczne i efektywne prowadzenie zabiegów rehabilitacyjnych, fizjoterapii, fizykoterapii, masażu, mających na celu leczenie lub łagodzenie przebiegu chorób oraz skutków urazów/upośledzeń. Budowa stołów rehabilitacyjnych HABYS Agila pozwala fizjoterapeucie na łatwy i pełny dostęp do pacjenta z każdej strony.