Każdy masażysta czy fizjoterapeuta jest świadomy tego, że oprócz zdobytej wiedzy i posiadanych umiejętności, równie ważne są narzędzia i akcesoria, z których korzysta na co dzień. Niewątpliwie podstawowym sprzętem jest profesjonalny stół do masażu, ułatwiający przeprowadzenie i wykonanie pełnowymiarowego zabiegu. Jego wybór nie jest zawsze taki oczywisty, w końcu sporo zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Specjaliści świadczący usługi w swoich gabinetach mogą zdecydować się na różnorodne zaawansowane stoły stacjonarne lub składane o cięższych konstrukcjach. Z większą zagwozdką zmierzą się z pewnością mobilni masażyści i fizjoterapeuci, dla których podróż z przenośnym stołem do masażu będzie nie lada wyzwaniem.
Z pewnością ta sytuacja nie będzie Ci obca – budzisz się rano, spoglądasz w lustro i mimo dobrze przespanej nocy Twoja twarz jest opuchnięta, a skóra wokół oczu wydaje się wiotka i przesuszona. Od dawna stosujesz odpowiednio dobraną pielęgnację, jednak w dalszym ciągu nie zauważasz pożądanych efektów. Być może jest to czas, w którym warto wypróbować niedoceniany masaż twarzy. Istnieje wiele technik i sposobów, dzięki którym wykonasz go nawet w swoim domowym zaciszu. Dlatego w tym artykule opowiemy o jego korzyściach oraz najlepiej sprawdzających się metodach i akcesoriach.
Blizny powstają w wyniku różnych sytuacji jak oparzenia, urazy, zabiegi czy operacje. Często powodują ból, dyskomfort i ciągnięcie skóry, a oprócz tego bywają nieestetyczne wizualnie. Ich wygląd oraz stan są zależne od wielkości rany, przebiegu gojenia i czasu, jaki upłynął od danego wydarzenia. Na szczęście istnieje wiele metod, które pomagają zadbać o te nietypowe zmiany skórne i zmniejszyć ich widoczność. Jedną z nich jest masaż, który jako kompleksowe działanie przynosi bardzo dobre efekty. CZYM JEST BLIZNA? Blizna, a dokładniej tkanka łączna, powstaje w procesie gojenia się rany. Może być płaska i gładka, zanikowa (atroficzna) lub przerostowa (hipertroficzna).
Jeśli jesteś fizjoterapeutą lub masażystą z pewnością zależy Ci na tym, by Twoje usługi były na jak najwyższym poziomie. Decydujesz się na profesjonalny stół do masażu – w zależności od rodzaju działalności, składany bądź stacjonarny – wszystko po to, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo pacjentom oraz właściwą ergonomię pracy...
Aromaty pozyskiwane z różnorodnych kwiatów, liści, nasion, ziół i owoców mają wiele właściwości terapeutycznych. Wytwarzane z nich olejki eteryczne stanowią podstawę aromaterapii – dziedziny medycyny naturalnej, której początki sięgają starożytności.
Widok osób z przyklejonymi do ciała kolorowymi plastrami nie robi na Tobie wrażenia? Co raz więcej znajomych w Twoim otoczeniu opowiada o korzyściach tzw. plastrowania? A może sam korzystałeś z tej metody i jesteś zachwycony efektami?
Czy wiedziałeś, że bambus to jedna z najszybciej rosnących traw na świecie i znajduje zastosowanie w różnorodnych dziedzinach życia? Tak naprawdę towarzyszy Ci w życiu na co dzień: w kuchni, kosmetyce czy przemyśle. Ma wyjątkowe właściwości, ponieważ jest trwały i mocny, ekologiczny, antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, regenerujący i odmładzający. Nie będzie to zatem zaskoczenie, że bambus wykorzystuje się w medycynie oraz w różnych formach leczenia, ale także do relaksacji i… masażu.
Klasyczny? Relaksacyjny? Punktowy? A może odchudzający? Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o różnego rodzaju masażach oraz o ich niesamowitym wpływie na ciało i samopoczucie człowieka. Nic dziwnego, że mają spektakularne działanie, ponieważ łączą rozmaite odmiany leczenia i mogą być jednocześnie formą relaksu, jak i rehabilitacji.
Praca z ciałem nie musi być intensywna, nacechowana mocnymi bodźcami. Nie zawsze jest tak, że im bardziej człowiek "wymiętolony" wyjdzie z masażu, tym lepiej terapia została wykonana i tym lepszy osiągnięto efekt. Czasami im mniej, tym lepiej.
Na czym polega?
Jednym z przykładów takiej terapii jest terapia czaszkowo-krzyżowa...
Powięź to niezwykle złożony w swoim funkcjonowaniu element tkanki łącznej tworzącej "obudowę" wszystkich struktur w ciele. Otacza z zewnątrz mięśnie i wnika w ich głąb tworząc warstwy śródmięsnej i omięsnej. Płynnie przechodzi również w struktury ścięgniste, więzadła oraz torebki stawowe, tworząc jeden płynny twór...